مقاله: بررسی آیه نهی از غیبت Reviewed by Momizat on . بررسی آیه نهی از غیبت مراد داداشی و مهدی رمضانی طلبه های پایه اول     چکیده خداوند در آیه 12 سوره حجرات می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آوردید! از بسیاری بررسی آیه نهی از غیبت مراد داداشی و مهدی رمضانی طلبه های پایه اول     چکیده خداوند در آیه 12 سوره حجرات می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آوردید! از بسیاری Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » معاونت پژوهش » مقاله: بررسی آیه نهی از غیبت

مقاله: بررسی آیه نهی از غیبت

بررسی آیه نهی از غیبت

مراد داداشی و مهدی رمضانی

طلبه های پایه اول

 

داداشی و رمضانی

 

چکیده

خداوند در آیه ۱۲ سوره حجرات می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آوردید! از بسیاری از گمان‌ها بپرهیزید، چرا که بعضی از گمان‌ها گناه است. و هرگز در کار دیگران تجسس نکنید. و هیچ یک از شما دیگری را غیبت نکند. آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد؟ به یقین همه شما از این کار کراهت دارید. تقوای الهی پیشه کنید که خداوند توبه پذیر و مهربان است.

در این آیه خداوند فرمان می‌‌دهد که از گمان بد بپرهیزید. گمان بد عاملی است برای جستجوگری، جستجوگری عاملی است برای کشف اسرار نهان مردم، و کشف اسرار نهان مردم سبب غیبت می‌شود. این آیه یکی از آیه‌های بسیار مهم قرآن در علم اخلاق است. به همین جهت این نوشتار در پی آن است که این آیه را واکاری کرده و به آن، از ابعاد مختلف نگاه کند.

کلیدواژه

غیبت، تجسس، ظن بد.

 

دانلود مقاله بررسی آیه نهی از غیبت

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا