درس اخلاق (۹۵٫۱٫۲۲) Reviewed by Momizat on . درس اخلاق این هفته توسط استاد مدرسه علمیه فیضیه مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمد گلایری، برگزار شد. ایشان در درس اخلاق گفتند: در گذشته انسان‌هایی بوده اند درس اخلاق این هفته توسط استاد مدرسه علمیه فیضیه مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمد گلایری، برگزار شد. ایشان در درس اخلاق گفتند: در گذشته انسان‌هایی بوده اند Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » معاونت تهذیب » درس اخلاق (۹۵٫۱٫۲۲)

درس اخلاق (۹۵٫۱٫۲۲)

درس اخلاق این هفته توسط استاد مدرسه علمیه فیضیه مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمد گلایری، برگزار شد. ایشان در درس اخلاق گفتند:

در گذشته انسان‌هایی بوده اند که کاخ‌های مجلل و سلطنتی می‌ساخته‌اند وکنیز و نگهبانی بر آن‌ها می‌گماشتند، حال کجایند تا ببینند دیگر نه خبری از کاخ‌هایشان است و نه خبری از عیش و نوش‌های شبانه.

کجایند آن انسان‌هایی که به خودشان آن قدر می‌رسیدند تا پیری بر رخسارشان سلطه نیافکند و کجایند آنان که از در امان ماندن از حیوانات موزی بر بالینشان پشه‌بند‌ها می‌زنند.

بگذارید جوابتان را بدهم، ایشان در قعر قبرهایشان می‌باشند، در تاریک‌ترین نقطه‌های کره خاکی قرار گرفته‌اند و بدانید ایشان که روزی خورنده آشامیدنی‌ها و خوراک‌ها بوده‌اند حال خوراک جانورانی همچون مارها و کرم‌ها شده‌اند.

وای بر ایشان که خانه‌هایی ورای خیال‌ها ساختند و حال دیگر در این زمان هیچ‌کدام به ایشان یاری نمی‌رساند.

آن‌ها که می‌بایست از زندگی درس می‌گرفتند حال دیگر درس زندگی‌ای شده‌اند برای انسان‌هایی که بعد از آن‌ها می‌آیند.

عزیزان فقط مال‌اندوزی به وسیله حرام زندگی را تباه نمی‌سازد، بلکه امیال دیگرانسان مانند خودستایی، تکبر و… نیز چیزهایی هستند که ممکن است ما را در قعر جهنم قرار دهند.

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 265

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا