درس اخلاق (۹۴٫۱۱٫۲۵) Reviewed by Momizat on . درس اخلاق این هفته را جناب حجت الاسلام و المسلمین مجتهدزاده برگزار کردند. او در درس اخلاق بیان داشت: به مناسبت روز میلاد عقیل بنی هاشم، همیشه باید بار معنوی را درس اخلاق این هفته را جناب حجت الاسلام و المسلمین مجتهدزاده برگزار کردند. او در درس اخلاق بیان داشت: به مناسبت روز میلاد عقیل بنی هاشم، همیشه باید بار معنوی را Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » معاونت تهذیب » درس اخلاق (۹۴٫۱۱٫۲۵)

درس اخلاق (۹۴٫۱۱٫۲۵)

درس اخلاق این هفته را جناب حجت الاسلام و المسلمین مجتهدزاده برگزار کردند. او در درس اخلاق بیان داشت:
به مناسبت روز میلاد عقیل بنی هاشم، همیشه باید بار معنوی را افزایش داد و هیچ چیز با این برابری نمی کند و در کربلا چیزی که حتی بیش از جنگ و جهاد نمود داشت، معنویت و اخلاق بود مثل سعید بن عبدالله که در ظهر عاشورا زمان نماز امام (ع) تیرها را با جان خود می خرد تا بر نماز امام (ع) خدشه و لطمه وارد نشود
سعید بن عبدالله مدافع بود. حوزه نیز باید مدافع ارزش ها باشد.
برای امام حسین (ع) عبادت خداوند بر جهاد در راه خدا ترجیح داشت لذا جهاد را به تأخیر انداختند و از ابن سعد ملعون درخواست وقت کردند.
ولی متأسفانه فضای حوزه در حد مناسب به این سمت نرفته است و نیست. طلبه در حوزه باید مهذب باشد. باید در این راه کار و تلاش داشته باشد و به سادگی نمی‌توان به مقامات علمای همچون ملکی تبریزی و… رسید.
باید دل را درست کرد تا انوار الهی بر دل نشیند.
حضرت سید الشهدا (ع) در غروب عاشورا و لحظات آخر از لشکر کنار کشیدند و رفتند سمت خیمه عقیل بنی هاشم (س) و فرمودند: ای خواهرم من را در نماز شب فراموش نکن.
امام حسین (ع) می داند که تمام این مصیبت ها، به خون غلطیدن‌ها و … جلو نماز شب ایشان را نمی گیرد. چون حضرت زینب این دل شکسته را داشتند.
امام سجاد (ع) شب شام غریبان عاشورا به خیمه عقیل بنی هاشم رفتند و نظاره کردند که مشغول نماز شب هستند. بلکه دیدند این مصیبت‌ها شوق او را برای نماز شب بیشتر می‌کند.
دل است که باید مشتاق و تشنه شود. تا منیّت و خودپرستی در انسان وجود دارد نباید حرف از توحید زد.
امام سجاد (ع) می فرمایند زمانی که خواستند از کوفه به شام حرکتمان دهند، در حال مصیبت و سختی و ناگواری فراوان، عمه ام زینب (س) در بین راه نمازهای واجب و هم نمازهای نوافلشان را می‌خواندند. طلبه باید اینگونه باشد.
دو کاروان در کربلا بود:
۱٫ شهادتی که رهبریتش با سیدالشهدا بود.
۲٫ رسالتی که رهبریتش را در اصل با امام سجاد (ع) بود و در عملکرد با زینب کبری (س) بود.
طلاب شناسنامه نظام هستند و رفتارشان باید در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد. الگو باید رهبر معظم انقلاب باشند. همه حرکات و سکنات باید مبلغ نظام باشد.

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 245

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا