دوشادوش استاد Reviewed by Momizat on . بسم الله الرحمن الرحیم اینجانب علی ­اصغر طاهری، فرزند مرحوم حاج محمد حسن، در سال 1314 هـ ش. در شهر نوکنده متولد شدم. به نمایندگی مرحوم آیت الله آقا میرزا هاشم آ بسم الله الرحمن الرحیم اینجانب علی ­اصغر طاهری، فرزند مرحوم حاج محمد حسن، در سال 1314 هـ ش. در شهر نوکنده متولد شدم. به نمایندگی مرحوم آیت الله آقا میرزا هاشم آ Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » مدیران » دوشادوش استاد

دوشادوش استاد

بسم الله الرحمن الرحیم

اینجانب علی ­اصغر طاهری، فرزند مرحوم حاج محمد حسن، در سال ۱۳۱۴ هـ ش. در شهر نوکنده متولد شدم.

image_2018_12_18-9_16_44_494_s9t

به نمایندگی مرحوم آیت الله آقا میرزا هاشم آملی (ره) و آیت الله حاج سیدمحمدرضا گلپایگانی(ره) مشغول انجام وظیفه امور اسلامی شدم.

مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد فاضل (ره) در اواخر سال ۱۳۶۳ به منزل ما آمد (با ایشان آشنایی فامیلی داشتم) و اصرار داشت که من در حوزه علمیه­ای که تازه تأسیس کردم (فیضیه مازندران) به همکاری شما نیاز دارم. پس از بحث­های زیادی که در مورد مشغله­های حقیر در دانشگاه آزاد اسلامی قائمشهر و سرپرست نهضت سوادآموزی کیاکلا و امور دیگر مانند نماز جماعت و منبر (روحانی منحصر به فردی بودم) بود قبول کردم.

آن زمان  که حوزه علمیه فیضیه مازندران در مسجد علامه (معروف به مسجد چال) بابل بود و حدود ۳۰ طلبه داشت وارد شده مشغول به تدریس شدم.

بعد از مدتی مرحوم سید … موسوی که از متمولین زمان بود زمین شالی­زاری خود را که حدود ۵ هکتار بود به مرحوم حاج اقا فاضل اهداء نمود.

بنای مدرسه فیضیه شروع شد و مهندسین از ساری دعوت برای طرح و نقشه شدند. در تمامی این مدت در احداث بناها و آوردن مهندسین و دیگر عوامل آن خودم با اتومبیل شخصی­ام همکاری بیش از توان خود را داشتم.

وقتی که پی­ریزی ساختمان شماره یک (شهید محمد مهدی فاضل) مدرسه شروع شد حدود ماه آبان یا آذر، طلاب را به دستور حاج آقا (ره) به این مکان منتقل کردیم. بارندگی از طرفی و سطح بالای آب از طرف دیگر امان ما و طلاب را بریده بود. طلاب تا صبح خیس می­شدند اما چاره­ای نبود.

برای مخزن آب نزد شیخ محمدعلی نوریان نماینده امام (ره) در جهاد سازندگی ساری رفتم و با کمک ایشان توانستم یک مخزن دو قلو تهیه کنم و مشکل آب مدرسه حل بشود که همکنون نیز موجود است.

به خاطر مشکلات درون صنفی که با روحانیون بابل داشتیم برای تهیه استاد حتی استاد درس اخلاق برای یک جلسه حاضر به مشقت زیاد می­افتادیم چون آقایان حاضر به همکاری نبودند. امور تهذیبی و آموزشی مدرسه همه به دوش من بود. اقامه نماز شب، نماز جماعت، رسیدگی به درس طلاب در کنار مشکلات ساخت و ساز فیضیه همه دغدغه سالهای حضورم در مدرسه بود.

به مدت بیش از ده سال تدریس و مدیریت حوزه و نماز جماعت آقایان طلاب را عهده­دار بودم.

با اصرار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بابل برای خدمت در آن نهاد مهم موقتا فقط در ایام تابستان که فصل تعطیلی حوزه بود، مشغول به فعالیت شدم که منجر به ماندنم در آنجا و فصل از فیضیه شد.

حوزه در فشار اقتصادی بود. تهیه کتاب برای ما مشکل بود. تا اینکه با مشورت مرحوم حاج آقا فاضل (ره) نامه مناسب تدوین و امضاء هم نمودند و این نامه را گرفتم به مشهد مقدس رفتم. در آنجا با رئیس کتابخانه مذاکرات مفید انجام شد و حدود ۲۰۰ جلد کتاب­های مختلف و ارزشمند گرفتم و به سمت حوزه رهسپار شدم. کم کم به وسیله تبلیغات بالای منبر و افراد خیّر آن زمان کتاب­هایی ابتیاع و کتاب­هایی اهداء شد و کتابخانه ما رونقی گرفت و طلاب محترم از آن استفاده می­کردند که بعدا به صورت کتابخانه مفصلی در آمد.

بعد ارتباط ما با حوزه علمیه قم مقدس زیاد شد و آقایان برای طلاب حوزه ما شهریه مقرر داشتند که به وسیله حقیر با همکاری حاج آقا (ره) تقسیم و از آنها امضاء گرفته می­شد و به قم ارسال می­داشتم. هنگامیکه طلبه­ها تعدادشان زیاد شد اساتیدی از مشهد من جمله آقای سپهری اهل قوچان و دیگران که نامشان فعلا در یادم نیست مشغول به تدریس شدند، در اثر تدریس خوب و مواظبت کامل درسی و اخلاقی مرتباً بر تعداد طلاب افزوده شد. به طوریکه بعض مسئولین حوزه علمیه قم تشریف می­آوردند و سوالاتی حتی از آقایان طلاب می­نمودند که رضایت خود را اعلام می­داشتند.

حوزه خواهران نیز با اصرار خودشان در قسمت مسکونی مدرسه دایر گردید و کلاس­هایی برای آنها تشکیل شد و امتحان گرفته می­شد که قابل تحسین بود. اسکان آنها در خانه­ای حوالی مدرسه در روستای سلطان محمد طاهر اجاره کرده بودند قرار داشت و فقط کلاسهایشان اینجا بود که توسط حاج آقا (ره) و حاج آقا طاهری برگذار می­شد.

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 265

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا