مقاله: تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها Reviewed by Momizat on . تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها محمد حسین قنبری     چکیده تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها یک ذکر جامعی است که گفته شده از بهترین ذکرهاست این ذکر فضائل تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها محمد حسین قنبری     چکیده تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها یک ذکر جامعی است که گفته شده از بهترین ذکرهاست این ذکر فضائل Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » معاونت پژوهش » مقاله: تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها

مقاله: تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها

تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها

محمد حسین قنبری

 

IMG_0002

 

چکیده

تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها یک ذکر جامعی است که گفته شده از بهترین ذکرهاست این ذکر فضائل زیادی دارد که موجب سعادت هر شخص می‌شود لکن مسئله مهمی که در این جا وجود دارد در رابطه با وقت و مکان اتیان و شرایط آن است که چندان مشخص و معلوم نبوده لذا نویسنده بر آن شده تا مقاله‌ای پیرامون آن ارائه دهد که حداقل موضوع برای خودش آشکار شود. آنچه از مجموع تحقیق به دست آمده حاصل اختلاف انظاری است که در کتب روایی ما وجود داشته است. هنگام خواب و بعد از نمازهای واجب هم قدر متیقن از مذکورات در این روایات است که می‌توان به آنها اشاره کرد. ولی علاوه بر آن فضائل دیگری نیز موجود است که موجب می‌شود تا شخص در زندگی روزمره‌اش حتما برای این ذکر زمانی معین کرده و آن را اتیان نماید. چون همانگونه که بیان خواهد شد این ذکر نه تنها در مسائل اخروی تأثیر فراوان دارد بلکه در حیات مادی هر فرد هم می‌تواند بسیار مفید واقع شود و تأثیرات به‌سزایی بگذارد.

 

کلیدواژه

حضرت زهرا، تسبیحات، ذکر، نماز، خواب

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

دیدگاه (1)

 • ذوھیب ارباب

  سلام و عرض ادب
  دوستان عزیز من این مقالہ شما احتیاج دارم میخواھم استفادہ کنم کمک میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  مقاله: تعیین عامل در باب تنازع به وسیله قرآن کریم

  اگر برای من بفرستید ممنون میشوم
  ذوھیب ارباب طلبہ حوزہ علمیہ قم المقدسہ ایران

  چکیده
  تنازع در ادبیات عرب عبارت است از اختلاف دو عامل بر سر یک معمول. در اینکه متنازع فیه، معمول کدام عامل است بین بصریون و کوفیون اختلاف نظر وجود دارد. کوفیون معتقدند عامل اولی در معمول عمل می‌کند، ولی بصریون عمل را به عامل دوم می‌دهند. اما اینکه نظر کدام به واقعیت نزدیک‌تر است؟ این مقاله درصدد است با مراجعه به آیات قرآن کریم به آن پاسخ دهد. پاسخ به این سؤال تأثیر مستقیم در معنی کردن و فهم این مصحف شریف دارد.

  این مقاله در انتها با استقراء ناقص و به روش تحلیلی به این نتیجه می‌رسد که قرآن کریم که بلیغ‌ترین و فصح‌ترین ادبیات را داراست عمل را به عامل دوم می‌دهد.

  کلید واژه

  باب تنازع، قرآن کریم، بصریون، کوفیون

  مقالہ کامل میخواھم

  پاسخ

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا