مقاله: تعیین عامل در باب تنازع به وسیله قرآن کریم Reviewed by Momizat on . تعیین عامل در باب تنازع به وسیله  قرآن کریم نام محقق: مهدی کشتکار سرخی    چکیده تنازع در ادبیات عرب عبارت است از اختلاف دو عامل بر سر یک معمول. در اینکه متنازع تعیین عامل در باب تنازع به وسیله  قرآن کریم نام محقق: مهدی کشتکار سرخی    چکیده تنازع در ادبیات عرب عبارت است از اختلاف دو عامل بر سر یک معمول. در اینکه متنازع Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » معاونت پژوهش » مقاله: تعیین عامل در باب تنازع به وسیله قرآن کریم

مقاله: تعیین عامل در باب تنازع به وسیله قرآن کریم

تعیین عامل در باب تنازع به وسیله  قرآن کریم

نام محقق: مهدی کشتکار سرخی

 مهدی کشتکار سرخی  چکیده

تنازع در ادبیات عرب عبارت است از اختلاف دو عامل بر سر یک معمول. در اینکه متنازع فیه، معمول کدام عامل است بین بصریون و کوفیون اختلاف نظر وجود دارد. کوفیون معتقدند عامل اولی در معمول عمل می‌کند، ولی بصریون عمل را به عامل دوم می‌دهند. اما اینکه نظر کدام به واقعیت نزدیک‌تر است؟ این مقاله درصدد است با مراجعه به آیات قرآن کریم به آن پاسخ دهد. پاسخ به این سؤال تأثیر مستقیم در معنی کردن و فهم این مصحف شریف دارد.

این مقاله در انتها با استقراء ناقص و به روش تحلیلی به این نتیجه می‌رسد که قرآن کریم که بلیغ‌ترین و فصح‌ترین ادبیات را داراست عمل را به عامل دوم می‌دهد.

کلید واژه

باب تنازع، قرآن کریم، بصریون، کوفیون

 

%d8%aa%d8%b9%db%8c%db%8c%d9%86-%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d8%a8-%d8%aa%d9%86%d8%a7%d8%b2%d8%b9-%d8%a8%d9%87-%d9%88%d8%b3%db%8c%d9%84%d9%87-%d9%82%d8%b1%d8%a2%d9%86-%da%a9%d8%b1%db%8c%d9%85

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا