مقاله: آیه وضو از منظر شیعه و اهل سنت Reviewed by Momizat on . آیه وضو از منظر شیعه و اهل سنت روح‌الله گلی طلبه درس خارج     چکیده: آیه وضو از جمله آیات قرآن است که حکم شرعی وضو را بیان می‎دارد. نزول این آیه و تفس آیه وضو از منظر شیعه و اهل سنت روح‌الله گلی طلبه درس خارج     چکیده: آیه وضو از جمله آیات قرآن است که حکم شرعی وضو را بیان می‎دارد. نزول این آیه و تفس Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » معاونت پژوهش » مقاله: آیه وضو از منظر شیعه و اهل سنت

مقاله: آیه وضو از منظر شیعه و اهل سنت

آیه وضو از منظر شیعه و اهل سنت

روح‌الله گلی

طلبه درس خارج

 

goli

 

چکیده:

آیه وضو از جمله آیات قرآن است که حکم شرعی وضو را بیان می‎دارد. نزول این آیه و تفسیر پیامبر باعث شد که مسلمانان در انجام این عمل عبادی مشکلی نداشته باشند ولیکن پس از رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام در شیوه وضو اختلافی پیش آمد به گونه‎ای که شیعیان به یک شیوه وضو می‎گیرند و اهل تسنن به شیوه‎ای دیگر. این مقاله در ابتدا با یک نگاه تاریخی به مسئله، علل پیدایش این اختلاف را مطرح می‎کند و سپس با بیان آرای فقهاء، مفسرین و ادیبان در مورد آیه وضو به بررسی شیوه صحیح وضو گرفتن می‎پردازد. و در خاتمه به چند سؤال رایج پیرامون وضو پاسخ می‎دهد.

 

کلیدواژهها:

آیه وضو، اختلاف شیعه و اهل سنت در بحث وضو

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 260

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا