سخنان حضرت استاد در درس اخلاق ۹۴/۲/۹ Reviewed by Momizat on . حضرت استاد محمد فاضل در درس اخلاق روز چهارشنبه (94/2/9) فرمودند: * قال الباقر (ع): من لم یجعل له من نفسه واعظاً فإن مواعظ الناس لن تغنی عنه شیئاً * سلام خالصانه حضرت استاد محمد فاضل در درس اخلاق روز چهارشنبه (94/2/9) فرمودند: * قال الباقر (ع): من لم یجعل له من نفسه واعظاً فإن مواعظ الناس لن تغنی عنه شیئاً * سلام خالصانه Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » حضرت استاد محمد فاضل » سخنان حضرت استاد در درس اخلاق ۹۴/۲/۹

سخنان حضرت استاد در درس اخلاق ۹۴/۲/۹

حضرت استاد محمد فاضل در درس اخلاق روز چهارشنبه (۹۴/۲/۹) فرمودند:

* قال الباقر (ع): من لم یجعل له من نفسه واعظاً فإن مواعظ الناس لن تغنی عنه شیئاً

* سلام خالصانه بر امام محمد بن علی. یا امام تقی! از خداوند درخواست ظهور کن، شاید به برکت وجود شما خداوند محبت بیشتری کند.

* چند داستان کوتاه از زندگانی حضرت جواد الأئمه:

  1. خداوند به امام رضا (علیه السلام) ابراهیم‌وار فرزند عنایت کرد و وقتی به دنیا آمد اطرافیان گفتند: حضرتا! این فرزند از جهت شکل و شمایل با شما نمی‌سازد. نسّاب (یعنی کسی که رابطه‌های فامیلی را خوب می‌شناسد) آوردند. در یک باغ همه جمع بودند، کودک را هم آوردند. امام رضا (علیه السلام) لباس باغبان‌ها را پوشید و مشغول کار شد تا توجه نسّاب به او جمع نشود. ولی نسّاب کارش را درس بلد بود. پس از دقایقی گفت پدر این کودک در این جمع نیست مگر آن باغبان
  2. امام جواد (علیه السلام) در کوچه با کودکان دیگر مشغول بازی بود، مأمون با هیبت سلطانیش به شکار می‌رفت. همه کودکان فرار کردند مگر امام محمد تقی (علیه السلام).
    مأمون گفت: تو چرا فرار نکردی؟
    امام جواد (علیه السلام) جواب داد: گناهی ندارم که از ترسش بگریزم، تو هم آنقدر ظالم نیستی که بی‌گناهی را بکشی، راه را هم بر تو تنگ نکرده‌ام که به کناری بروم، پس چرا بگریزی؟
  3. مأمون برای تثبیت حکومت خود امام رضا (علیه السلام) را ولیعهد خود قرار داد و پس از شهادت ایشا امام محمد تقی (علیه السلام) را داماد خود کرد. و در مقابل نکوهش دیگران مبنی بر کودکی امام جواد  (علیه السلام) جواب داد: مناظره علمی می‌گذاریم و شد آنچه باید بشود.
  4. امام رضا (علیه السلام) از مشهد نامه‌ای به مدینه نوشت برای امام جواد (علیه السلام) (از طوس تا مدینه هزار فرسخ است)
    ای ابا جعفر! به من رسیده که برای عبور و مرور به خانه از دری استفاده می‌کنی که از عموم مردم پنهان است. ار تو می‌خواهم به حقی که به گردنت دار از در عادی رفت و آمد کنی تا مردم تو را ببینند و مشکلاتشان را مطرح کرده و جواب بگیرند.

* جای خجالت دارد که پس از ۳۵ سال هنوز هم کمیته امداد داشته باشیم. عادت کنید به انفاق

* ان شاء الله بهره بهتری از امام جواد (علیه السلام) ببریم

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا