مقاله: آثار نگاه در اسلام Reviewed by Momizat on . آثار نگاه در اسلام قاسم خلیلی محقق و طلبه پایه دوم مدرسه شهید امیری (ره)   چکیده چشم مهمترین وسیله ارتباط انسان با جهان خارج است. هر یک از اعضای بدن مؤمن در برا آثار نگاه در اسلام قاسم خلیلی محقق و طلبه پایه دوم مدرسه شهید امیری (ره)   چکیده چشم مهمترین وسیله ارتباط انسان با جهان خارج است. هر یک از اعضای بدن مؤمن در برا Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » مقاله: آثار نگاه در اسلام

مقاله: آثار نگاه در اسلام

آثار نگاه در اسلام

قاسم خلیلی

محقق و طلبه پایه دوم مدرسه شهید امیری (ره)

IMG_NEW_0004 

چکیده

چشم مهمترین وسیله ارتباط انسان با جهان خارج است. هر یک از اعضای بدن مؤمن در برابر عبادت پروردگار متعال یک وظیفه خاصی را بر عهده دارد که اگر به آن وظیفه به درستی عمل کند ارزشمند است. نگاه‌ها خواه به ناموس‌های مردم باشد و یا امور دیگری که نگاه کردن به آن ممنوع است بر خداوندی که هیچ ذره‌ای در آسمان و زمین از علم او مخفی نیست پنهان نمی‌ماند. گذرگاه ورود به منجلاب انحراف و فساد جنسی «چشم‌چرانی» و نگاه به نامحرم است. نگاه‌های آلوده، تخم شهوت را در دل بارور می‌سازد و صاحبش را به فتنه و انحراف مبتلا می‌کند. در این مقاله سعی شده است پس از ذکر مقدماتی پیرامون چشم، احکام و آثار نگاه کردن در اسلام با استناد به آیات و روایات بیان شود.

 

واژگان کلیدی

نگاه حرام، چشم چرانی، نگاه به نامحرم، شهوت، دستگاه عکاسی چشم، مردمک.

 

دانلود مقاله آثار نگاه در اسلام

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

دیدگاه (1)

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا