مقاله: بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی Reviewed by Momizat on . بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی امیر حسین ابراهیمیان قاجاری چکیده در این مقاله نگارنده قصد اثبات امامت و ولایت را دارد که در فصل اول به اثبات عقلی امامت پرداخته بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی امیر حسین ابراهیمیان قاجاری چکیده در این مقاله نگارنده قصد اثبات امامت و ولایت را دارد که در فصل اول به اثبات عقلی امامت پرداخته Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » دسته‌بندی نشده » مقاله: بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی

مقاله: بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی

بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی

امیر حسین ابراهیمیان قاجاری

logo m.pajoohesh

چکیده

در این مقاله نگارنده قصد اثبات امامت و ولایت را دارد که در فصل اول به اثبات عقلی امامت پرداخته که اول امامت را از دو حیث لغوی و اصطلاحی تعریف کرده و سپس سؤالی خدمت برادران اهل سنت مطرح می‌کند.

اما بعد به این مطلب می‌پردازد که اصلا یک جامعه و کشور چه نیازی به امام دارد، این چه ضرورتی است که ما باید امام داشته باشیم. ابتداً از طریق یک برهان منطقی پاسخ داده و بعد از آن به یک دلیل ساده نیاز به امام پرداخته است. و اما در فصل دوم به اثبات امامت و ولایت، مولی الموحدین امیرالمؤمنین حضرت علی بن ابی طالب از طریق آیات و روایاتی که از لسان مبارک پیامبر در شأن این حضرت بیان شده می‌پردازد. در این مقاله به ۳ روایت غدیر خم، منزلت و ثقلین پرداخته که سعی شده منابع این روایات از کتب برادران اهل سنت باشد. و در بخش دوم به ۲ آیه‌ی تبلیغ و ولایت می‌پردازد که، تمامی شأن نزول این آیات از کتب تفاسیر برادران اهل سنت می‌باشد.

 

کلیدواژه

علی بن أبی‌طالب (ع)، ولایت، امامت

 

دانلود مقاله بررسی امامت از طریق عقلی و نقلی

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا