بیانات قبل از نماز صبح (۹۴/۴/۸) Reviewed by Momizat on . حضرت آیت الله فاضل با بیان این مطلب که از روزهای دوازدهم تا بیست و دوم ماه قمری بنابر نظر امام خمینی (ره) احتیاطاً بهتر است که نماز صبح با تأخیر خوانده شود به ب حضرت آیت الله فاضل با بیان این مطلب که از روزهای دوازدهم تا بیست و دوم ماه قمری بنابر نظر امام خمینی (ره) احتیاطاً بهتر است که نماز صبح با تأخیر خوانده شود به ب Rating: 0
شما اینجا هستید: خانه » بیانات » بیانات قبل از نماز صبح (۹۴/۴/۸)

بیانات قبل از نماز صبح (۹۴/۴/۸)

حضرت آیت الله فاضل با بیان این مطلب که از روزهای دوازدهم تا بیست و دوم ماه قمری بنابر نظر امام خمینی (ره) احتیاطاً بهتر است که نماز صبح با تأخیر خوانده شود به بیان مطالبی در مورد ماه مبارک پرداختند.

DSCF4096

ایشان بیان داشتند که ماه رمضان در پیش از اسلام شخصیت حقیقی نداشته و با آمدن اسلام بود که به آن شخصیت حقیقی بخشیده شده است.
تولیت مدرسه علمیه فیضیه مازندران این ماه را ابتدای سال اسلامی دانستند همانطور که فروردین ابتدای سال شمسی است.
حضرت آیت الله فاضل منزلت ماه مبارک رمضان را بر اساس آیه شریفه «شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن» نزول قرآن در این ماه دانست. نزولی که به صورت دفعی در لیله قدر بر پیامبر صلوات الله علیه و آله نازل گشت.
ایشان سپس به بررسی جایگاه قرآن در جامعه پرداختند و فرمودند: مسئله حفظ قرآن بدون فهم و عمل به آن را یک شبیه خون فرهنگی که مقام معظم رهبری این موضوع را مطرح کرده‌اند. اتفاق افتاده است که دختر خردسالی را پیش من آورده‌اند و گفته‌اند پنج جزء قرآن را حفظ کرده است، ولی این دختر نه چادر داشت و نه روسری. یا از خانمی که حافظ کل قرآن بود آیه حجاب را پرسیدم ولی او نمی‌دانست که خداوند حجاب را در چه آیه‌ای مطرح کرده است.
مؤسس حوزه علمیه فیضیه مازندران بر اساس آیه «هدی للناس و بینات من الهدی و الفرقان» هدایت‌گری قرآن را بر صراط مستقیم و میانه‌رو دانستند و فرمودند قرآن هدایت‌گر به صراط مستقیم است، چیزی که در کتب آسمانی قبل مثل تورات و انجیل وجود نداشت. تورات بیشتر بر مسائل مادی و سعادت دنیوی تأکید می‌کرد چیزی که ما هم اکنون از یهود شاهد هستیم و انجیل نیز بر روی آخرت تأکید داشت. ولی قرآن است که به سوی سعادت دنیوی و اخروی راهنمایی می‌کند.
ایشان سپس به آیات سوره حمد اشاره کرد و بیان داشت: بین ۱۱۴ سوره قرآن کریم، خواندن تنها سوره حمد واجب شده است که هر چند ساعت خوانده شود در حالی که حتی در تمام طول عمر لازم نیست که سوره بقره خوانده شود. این سوره در مقابل حرف شیطان نازل شد چرا که شیطان گفته بود «لأقعدن لهم صراطک المستقیم». آنچه موجب هدایت به صراط مستقیم می‌شود فهم صحیح قرآن و عمل به آن است که قدما اشعار ابن مالک را برای این منظور حفظ می‌کردند.

درباره نویسنده

طلبه فاضل

بسم الله الرحمن الرحیم / از اینکه اوقات خود را در این سایت سپری می کنید خوشحالیم. ان شاالله توانسته باشيم آنچه كه ازما انتظار داريد دراختيار شما گذاشته باشيم. همچنین شما می توانید با نظرات خود ما را خوشحال کنید.

تعداد نوشته ها : 266

ارسال یک دیدگاه

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مدرسه علمیه فیضیه مازندارن می باشد توسط بیگ تم

بازگشت به بالا